Mik a kézi / állványos vonalkódolvasók előnyei?
Könnyen telepíthetők, egyszerűen kezelhetők, mindemellett a kisebb vállalkozások számára is megfizethetők. Megbízhatóan el lehet velük látni a napi teendőket. Lehetővé teszik, hogy megszakítás nélkül lehessen velük tempósan és precízen dolgozni.
A vezetékes vonalkódolvasók működéséhez nem kell elem vagy feltöltött akkumulátor, így munka közben szinte soha nem mondanak csődöt. A pénztárgéppel vagy a számítógéppel közvetlen kábeles összeköttetésben állnak, így az adatkapcsolat stabil, ami egy nagy forgalmat lebonyolító üzletben fontos tényező.
Ezek a vonalkódolvasók leegyszerűsítik a munkát, hiszen kitűnő dekódoló képességgel rendelkeznek. Az előnyök közé tartozik a kiterjedt olvasási tartomány is. A gyengébb minőségű kódok beolvasása sem jelent problémát egy ilyen készülékkel, még akkor sem, ha azok adott esetben sérültek vagy nehezen olvashatók.
A széles olvasási szöggel rendelkező berendezések nagy méretű kódok leolvasása esetén is hatékonynak bizonyulnak. Bizonyos típusok a termékeken található vonalkódok mellett az okostelefonok, tabletek képernyőjén megjelenő digitális utalványok olvasására is alkalmasak.
Hol alkalmazzák a kézi / állványos vonalkódolvasókat?
Főként a kereskedelemben a pénztáraknál használják a kézi illetve az állványos vonalkódolvasókat. Nagy és közepes méretű áruházakban éppúgy jó szolgálatot tesznek, mint kisebb áruk átvétele esetén. Gondoljunk csak arra, hogy milyen fontos a pénztáraknál, hogy a különféle árucikkek tempósan azonosíthatók legyenek.
Mindezeken felül irodai alkalmazásban is van létjogosultsága ezeknek a készülékeknek. Ilyen lehet például a számlázás vagy a készletnyilvántartás készítése.
Hogyan működnek a kézi / állványos vonalkódolvasók?
Először csatlakoztatni kell a kézi vagy állványos vonalkódolvasót ahhoz az eszközhöz, amihez szeretnénk (pl. számítógép vagy pénztárgép). A modern készülékek általában automatikusan konfigurálják magukat, ezt a lépést nem kell tehát manuálisan elvégezni.
A készüléket kézben tartva vagy az állványba helyezve is lehet használni. A vonalkódot a ravasz meghúzásával lehet beolvasni, ám egyes típusok abban az esetben, ha az állványban vannak, folyamatosan képesek beolvasni a vonalkódokat. Bizonyos típusok esetén az állványon lévő vonalkódot be kell olvasni először ahhoz, hogy kényelmes, úgynevezett prezentációs módba kapcsolva üzemeljen a vonalkódolvasó.
A kézi / állványos vonalkódolvasók leolvasási technológiája
Léteznek lézer, linear, imager és area imager optikával szerelt kézi vonalkód olvasók is. Az határozza meg az olvasható kódok típusát, hogy milyen optikával rendelkezik egy adott készülék. Leolvasási technológia alapján megkülönböztetünk 1D valamint 1D és 2D gépeket.
Azok a kézi szkennerek, amelyek linear imager és area imager optikával is fel vannak vértezve, nem csupán a fizikai, hanem a digitális eszközökön lévő kódokat is be tudják olvasni.
Mi a különbség a vezetékes és a vezeték nélküli változat között?
A vezetékes vonalkódolvasók stabilabb működést és gyorsabb adatátvitelt tesznek lehetővé. Egy pénztárgép esetében általában a kábel hossza nem okoz semmilyen problémát.
A vezeték nélküli típusok ugyanakkor nagyobb mozgásszabadságot biztosítanak a felhasználók számára. Utóbbi készülékekkel a nehezebb tárgyak, áruk megemelésére sincs szükség, elég az eszközt odatartani a kódhoz. Ez előnyös lehet például egy barkácsáruházban vagy raktárban történő használat esetén.
Mi a különbség az ipari és az általános vonalkód leolvasók között?
A felhasználási környezet mellett a funkciókban mutatkoznak meg a fő eltérések az ipari és az általános vonalkód leolvasók között. Ezen felül az ipari készülékek kialakítása robosztusabb, és jobban ellenállnak az olyan behatásoknak, mint a por, a nedvesség vagy a szélsőséges hőmérsékletek.
Az üzletekben a kasszáknál vagy irodákban használatos vonalkódolvasók egyszerűbb kialakításúak, könnyebbek, kompaktabbak. Mindezekből következik, hogy a kézi szkennerek ára kedvezőbb az ipari változatokhoz képest.
Amit a csatlakozási típusokról tudni kell
Az USB csatlakozóval rendelkező vonalkód leolvasók a legtöbb modern komputerrel és kasszarendszerrel kompatibilisek. Ugyanakkor a régebbi, RS232 vagy soros port csatlakozások a régebbi rendszerekkel valamint az ipari alkalmazásokkal vannak összhangban. Ezen felül léteznek még PS2 csatlakozású vezetékes vonalkódolvasók is, amelyek közvetlenül egy billentyűzet bemenetéhez kapcsolódnak.
Melyek a legnépszerűbb kézi vonalkódolvasók az Ident kínálatában?
Symbol LS2208 vonalkódolvasó
Kereskedelmi, irodai és egyszerűbb ipari felhasználásra is alkalmas a Motorola Symbol LS 2208 vonalkódolvasó. Hagyományos egydimenziós vonalkódok olvasására való.
QuickScan Lite QW2100 vonalkódolvasó
Kiváló ár-érték aránnyal rendelkező készülék egydimenziós vonalkódok olvasásához. Szintén kereskedelmi, irodai környezetben állja meg a helyét.
DS2208 vonalkódolvasó
A Zebra DS 2208 2D vonalkód leolvasó megtervezésekor az volt a cél, hogy elsősorban a kereskedelmi igényeknek feleljen meg a készülék. Kifejezetten strapabíró, könnyű és nagyon hatékonyan működik.
Mennyibe kerülnek a kézi vonalkódolvasók?
Egyértelműen a vezetékes kézi szkennerek jelentik a legolcsóbb alternatívát a vonalkódolvasók világában. Már néhány tízezer forintért is kaphatunk megbízhatóan működő, gyors készüléket, amely 1D illetve 2D vonalkódok olvasására is alkalmas.
A vezeték nélküli, a fixen beépíthető illetve az ipari változatok beszerzése komolyabb kiadással jár, a pultba épített típusokról nem is beszélve. Az aktuális kézi szkenner árak minden esetben megtekinthetők az egyes termékek adatlapján.
Milyen egyéb vonalkódolvasó típusok léteznek?
Amennyiben mégsem kézi/állványos típusú vonalkódolvasót keres, vagy ezen kívül más vonalkódolvasóra is szüksége van, az alábbi kategóriák között böngészhet még: