Termékkategóriák
Megújult termékkínálatunkat a termékkatalógusunkban is elérheti.
Adatgyűjtő
Az adatgyűjtők olyan digitális mobil eszközök, amelyek vonalkódokban tárolt információkat képesek optikai módszerrel leolvasni és feldolgozni. Az adatgyűjtők és a vonalkód olvasók közötti különbség, hogy míg a vonalkód olvasók csak beolvasni képesek a vonalkódokat, addig a mobil adatgyűjtők a rögzített adatokkal műveleteket is el tudnak végezni, például árucikkek bevételezése, leltározás, számlázás stb. Továbbá fontos különbség, hogy a beolvasott adatok a készülékek billentyűzete segítségével azonnal módosíthatóak, kiegészíthetőek. A ma legelterjedtebb mobil adatgyűjtő készülékek rendelkeznek online csatlakozási felülettel (WiFi, GPRS, 3G, Bluetooth), így akár közvetlenül továbbíthatnak, tölthetnek le adatokat a számítógépes rendszerekről.
Az RFID technológia eszközei
Az RFID (Radio Frequency IDentification) technológiát az automatikus azonosításhoz és adatközléshez használják. Lényege az adatok tárolása és továbbítása RFID címkékkel és eszközökkel. Az RFID-címke egy apró tárgy, amely rögzíthető vagy beépíthető az azonosítani kívánt objektumba. Az objektum lehet egy tárgy, például egy árucikk vagy alkatrész, illetve élőlény, így akár ember is. Az RFID eszközök között megtalálhatóak a hordozható nyomtatók, címkenyomtatók, nyomtató és enkódoló berendezések és papír címkék éppúgy, mint a kis méretű és környezetálló RFID tagek. Kínálatunkban szerepelnek továbbá adatgyűjtők, ultravékony RFID olvasók és zsebméretű RFID olvasók mobil használatra.###
Mik az RFID eszközök előnyei / hátrányai?
Az RFID eszközök érintésmentesen használhatók és távoli azonosításra is kitűnően alkalmasak. Az RFID előnyei közül kiemelkedik az automatizálás és a hatékonyság, hiszen segítségével egyszerűbb és gyorsabb adatokat gyűjteni, miközben sokkal kisebb az emberi hibalehetőségek száma. Így temérdek folyamat jelentős mértékben felgyorsítható, ráadásul emberi erőforrást, ezáltal költségeket lehet megspórolni. Az RFID hátrányai között az első helyen szerepelnek a rendszer telepítésével kapcsolatos magas telepítési költségek, nem beszélve a karbantartással kapcsolatos kiadásokról. Mindemellett biztonsági aggályok is felmerülnek, hiszen egy nem kellő alapossággal védett rendszer esetén az RFID adatok lehallgathatók vagy akár manipulálhatók is. Adatvédelmi aggályokat is felvethet az, hogy a technológia személyek, tárgyak mozgását is képes nyomon követni. Számolni kell azzal is, hogy az RFID rendszerek működését bizonyos esetekben befolyásolhatják fizikai akadályok és más rádiófrekvenciás eszközök.Hol alkalmazzák a RFID eszközöket?
A logisztikában és az ellátásilánc-menedzsmentben nagy hasznát veszik az RFID technológiának. Így ugyanis roppant mód leegyszerűsödött a szállítmányok nyomonkövetése. Az egyes folyamatok sokkal hatékonyabbá váltak, beleértve a készletellenőrzést. Az egészségügyben többek között a betegek azonosítását szolgálhatja a megoldás. Csuklópánt formájában RFID-címkéket kaphatnak a páciensek, így jóval könnyebbé válik az orvosi információkhoz való hozzáférés, továbbá elkerülhető a betegek összecserélése is. Ezen felül a gépek, orvosi eszközök állapota is könnyebben lekérdezhető. Sőt még akár a gyógyszeripari anyagok tárolásának körülményei is ellenőrizhetőbbé válnak ennek a technológiának köszönhetően. Az RFID-t használják továbbá járműkövetésre, elektronikus útdíj beszedésre is. Alkalmas a gyártási folyamatok esetén alkatrész követésre, de hasznát veszik a folyamatautomatizálás és a minőségellenőrzés tekintetében is. A kereskedelemben különösen a készletkövetés miatt jön jól, de az ellátási lánc is átláthatóbbá tehető a segítségével. A lopásgátló rendszerek alapját szintén az RFID képezi. Az érintéssel valamint érintésmentesen történő bankkártyás fizetési megoldások elképzelhetetlenek volnának ezen technológia hiányában.Hogyan működnek a RFID eszközök?
Az RFID tagekkel vagy más néven címkékkel különféle dolgok vagy akár élőlények is elláthatók, például a bőr alá ültetve. Ezeket aztán könnyen lehet azonosítani, de a nyomonkövetésük és a számontartásuk is rendkívül egyszerű. A címkéket RFID nyomtatók segítségével állítják elő, amelyek a nyomtatáson túl a címkék hátoldalán lévő chip kódolására is alkalmasak. Az RFID címkék a vonalkódhoz képest sokkal több adat tárolására alkalmas. A passzív RFID címkék esetében ez 1 kilobájt, az aktívak esetén viszont 128 kilobájt. Az azonosításukhoz nincs szükség fizikai vagy vizuális kapcsolatra. A címkékben lévő adatot rádiójelek segítségével kéri le az olvasó. A címke válaszul a kérdésre elküldi az általa tárolt információkat, a címke hordozóját innentől már nagyon könnyű beazonosítani. A rendszer működéséhez RFID címkékre van szükség, antennákra, amelyek továbbítják a rádióhullám jeleket, valamint RFID olvasók is kellenek. Ezek azonosítják az egyedi RFID tageket, majd összevetik őket egy belső adatbázissal. Egyes esetekben a címke és az antennák egyetlen eszközbe vannak integrálva, például egy beépített antennával rendelkező RFID olvasó esetén.Melyek a legnépszerűbb RFID eszközök az Ident kínálatában?
Az alábbiakban az RFID technológiával működő eszközökre hozunk típusonként 1-1 kiemelkedő példát. Az egyik legnépszerűbb ilyen eszköz az Ident kínálatában a ZT600 RFID nyomtató. Egy ilyen ipari nyomtató rendkívül hatékonyan nyomtatja és kódolja a címkéket az elemszintű nyomkövető alkalmazásokhoz, ezen felül nagyobb nyomonkövetési képességet, mélyebb láthatóságot és vállalati betekintést biztosít. Támogatja a nagy hatótávolságú UHF technológiát. Szintén meglehetősen keresett a DLR-BT001 RFID olvasó mobil használatra. Segítségével akár 90 centiméteres távolságból is le lehet olvasni UHF címkéket és transzpondereket. Masszív akkumulátorának köszönhetően ez a zsebméretű készülék hosszú üzemidővel működik, a batch módnak hála pedig nem fordulhat elő adatvesztés. Meglehetősen kapós az MC3330R RFID billentyűs adatgyűjtő is. Ez egy robusztus felépítésű, kiemelkedő vonalkód olvasási képességgel rendelkező eszköz, amit főként kereskedelmi, raktári és logisztikai alkalmazásokra fejlesztettek ki. Ugyancsak nagy érdeklődés övezi a Honwywell IT36 RFID taget. Ez egy kis méretű, több frekvenciatartományban is használható készülék, elsősorban nem fémfelületeken javasolt alkalmazni. Visszaváltható és újra használható műanyag konténerek, dobozok, tálcák, ládák, fa és műanyag paletták mellett kocsik esetében is hasznát lehet venni.Mennyibe kerülnek a RFID eszközök?
Az RFID-val kompatibilis modern nyomtató milliós nagyságrendű tétel. Ha szeretne a céljainak leginkább megfelelő eszközparkkal rendelkezni, hívjon fel minket!Az RFID technológia alternatívái
Az RFID technológiának számos alternatívája létezik. A vonalkódok és vonalkódolvasók rendszere költséghatékony megoldásnak bizonyulnak, ugyanakkor a vonalkódok jóval kevesebb információt tudnak tárolni, mint az RFID címkék. A QR-kódok sokoldalúan használhatók. Sokkal több információ tárolására alkalmasak, mint a vonalkódok és akár okostelefonnal is könnyedén be lehet őket olvasni. Használhatók marketingkampányokban, a logisztikában, de akár kriptovaluta tranzakciókhoz is. Sok esetben még a részlegesen sérült QR-kódok beolvasására is van mód. A Bluetooth Low Energy, azaz a BLE technológia a Bluetooth 4.0 szabvány részeként jelent meg először. A kis energiafelhasználású eszközök, például szenzorok kommunikációjára optimalizálták. BLE kapcsolattal össze lehet kötni az okosórákat és az okostelefonokat, de a vezeték nélküli fejhallgatók esetében is ezt a megoldást alkalmazzák, sőt, egyes esetekben a beléptetésnél is. Az NFC, azaz a közeli kommunikáció lényege, hogy két NFC-t támogató eszköz egymáshoz közelítése esetén elindul közöttük a kommunikáció. A hétköznapi életben a pénztáraknál történő fizetéskor használjuk ezt a megoldást, amikor a bankkártyánk helyett a telefonunkat tartjuk a terminálhoz. Egy matricába, zsetonba, kártyába, tehát lényegében bármilyen tárgyba elhelyezett chippel készíthető NFC címke, amely képes lehet egy okostelefonnal kommunikálni. NFC beléptetés esetén a telefon mintegy beléptető kártyaként használható. A wifi ugyancsak kiválthatja az RFID rendszereket. Jelentős hatótávolsággal és nagy adatátviteli sebességgel rendelkezik, ráadásul a meglévő infrastruktúrát is kihasználja ez a módszer. A wifis beltéri helymeghatározó rendszerek nagy pontosságúak és egyszerűbben kivitelezhetők, mint az RFID rendszerek. Szóba jöhet még az RFID alternatívájaként a GPS nyomkövetés is. Ez a megoldás a műholdak hálózatának segítségével állapítja meg a pontos helyadatokat. Elsősorban akkor lehet hatékonyan használni ezt a technológiát, ha nagy földrajzi területekről beszélünk, és az érintett eszközöket gyakran szállítják. Az elveszett, ellopott eszközök helymeghatározásában előszeretettel használják a GPS nyomkövetést, de az útvonalak optimalizálásban is jó szolgálatot tehet ez a technológia.Címkék
A címke megnevezés alatt a felragasztható, öntapadós etiketteket értjük. Az alkalmazási területeknek megfelelően különböző tartósságú nyomtatási eljárások (termál direkt és termál transzfer) és alapanyagok (papír, termál papír vagy akár műanyag) közül választhatunk. Szinte az összes fajta címke rendelkezik saját ragasztó felülettel, mellyel közvetlenül termékre, objektumra tudjuk őket felhelyezni. Eltérő erősségű ragasztófelületek közül választhatunk, léteznek könnyedén, és sérülésmentesen nem eltávolítható címkék is. A vonalkódos média termékek között messze a címkék a legszélesebb körben alkalmazottak, melynek oka, nyomtatásuk, alkalmazásuk egyszerűségében keresendő.
Címkenyomtató
Címke, etikett, vonalkód nyomtató
A termál és termál transzfer címkenyomtató készülékek világszerte rendkívül népszerűek és széles körben elterjedtek a jó minőségű címkét, vonalkódot, kartoncímkét, karszalagot, nyugtát, bizonylatot vagy például jegyeket előállító vállalkozások körében. A népszerűségük főleg az alacsony üzemeltetési költségeknek, a gyors sebesség melletti kiváló nyomtatási minőségnek és a minimális karbantartási igényüknek köszönhető. A termékeket így is keresik: címkenyomtató, etikett nyomtató, vonalkód nyomtató, matrica nyomtató.Dokumentum olvasó
A dokumentum olvasók olyan eszközök, amelyek nagy mennyiségű vonalkódos dokumentum gyors, automatikus olvasására képesek. Többnyire kompakt méretűek és különféle méretű dokumentumok feldolgozására alkalmasak.
Ipari gyártósori eszközök
Olyan berendezések, melyek gyártósori automatikus azonosítási feladatok elvégzésére alkalmasak.
Ipari jelöléstechnikai eszközök
Tárgyak, alkatrészek közvetlen megjelölésére, azonosítóval ellátására szolgáló berendezések.
Kártyanyomtató
A kártyanyomtatók olyan berendezések, melyek közvetlenül képesek kép, szöveg, vagy vonalkód felvitelére a hitelkártya méretű műanyag kártyák felületére. Léteznek színes, és monokróm kártyanyomtatók is. A színes kártyanyomtatók két alapvető technológiát alkalmaznak a kártya előállítására, a közvetlenül a kártyára (DTC – direct-to-card) és a retranszfer (HDP – High Definition Printing) nyomtató eljárást. Egyes eszközök képesek az elkészült kártyák felületét laminálással védeni a külső behatások ellen. A fejlett kártyanyomtatók segítségével ma már biztonsági védelemmel, adattárolási lehetőségekkel, beléptetési korlátozásokkal ellátott kártyákat is pillanatok alatt készíthetünk. A megfelelő kártyanyomtató alkalmazása növelheti egy létesítmény biztonságát, és időt takaríthat meg a beléptetési eljárás során.
Szoftver
A különböző eszközök értékesítése mellett társaságunk programok, komplett rendszerek készítésével, forgalmazásával is foglalkozik. Kollégáink nem csupán eszközöket értékesítenek, hanem teljes körű megoldásokkal tudnak szolgálni az Ön igényeinek megfelelően.
Vonalkódolvasó
Vonalkódolvasó segítségével könnyen, gyorsan és hatékonyan lehet a raktározási és értékesítési folyamatokat vezérelni. A különböző feladatokhoz és igénybevételhez eltérő teljesítményű és felhasználási környezetű szkennert kell választani. Válasszon a főbb lézeres vonalkódolvasó kategóriákból, hogy megtalálja az ön számára legmegfelelőbb eszközt.